Cikk frissítve 2023/03/01
Díjaztuk a 2022-es esztendő legnagyobb székelyudvarhelyi sportsikereit
Hosszú kihagyás után szombaton, 2023. február 25-én ismét ünnepre hívtuk a székelyudvarhelyi sportélet meghatározó szereplőit. A Székelyudvarhelyi Városi Sportklub és a polgármesteri hivatal szervezésében került sor a Sportgálára, amelyen Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala köszönetét és elismerését szerette volna kifejezni azoknak a sportolóknak, edzőknek, csapatoknak, akik az elmúlt esztendőben elért eredményeikkel büszkévé tettek bennünket, székelyudvarhelyieket.
A városlakók jelölései alapján a Zátyi Tibor, Gál Előd, Józsa Csongor és Szász Csaba sportújságírók, Mester Zoltán, a VSK ügyvezető igazgatója, László Zsolt, a Székelyudvarhelyi FC menedzsere, György István, Mester Zsolt edzők alkotta bizottság állította össze a díjazottak listáját.
A 2022-es esztendő díjazottjai kategóriánként:
- az év utánpótlás csapata, a díjat Bartus Attila adta át:
- 3. a Székelyudvarhelyi Szejke SK ifi 4-es lány és fiú korosztálya, a díjat Palatka Barna és Orbán Szilárd vette át,
- 2. Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub birkózó szakosztálya, a díjat Katona László és Bodrogi Csaba vette át,
- 2. Székelyudvarhelyi ISK Asztalitenisz junior korosztályú csapata, a díjat Sebők Márton és Toró Dávid vette át,
- 1. Futsal Klub Székelyudvarhely U19, a díjat Kerestély József vette át.
- az év utánpótlás edzője, a díjat Ölvedi Zsolt adta át:
- 3. Nagy Norbert, Nagy Norbert Ski Team,
- 2. Palatka Barna, Székelyudvarhelyi Szejke SK ifjúsági 4-es lánycsapat, a Székelyudvarhelyi VSK felnőtt kézilabda csapatának a másodedzője,
- 1. Katona László, ifjúsági birkózók edzője.
- az év utánpótlás női sportolója, a díjat Venczel Attila adta át:
- 3. Horváth Anita, Székelyudvarhelyi Vasas Femina, edző Székely János,
- 3. Kuti Dóra, Székelyudvarhelyi ISK atlétája, edzői Buti László, Bartus Attila és Jakócs Zoltán,
- 2. Kaffai Kriszta, a szabadfogású birkózás U20-as korosztály 57 kilogrammos kategóriájának abszolút bajnoka 2022-ben, edző Bodrogi Csaba,
- 1. Bartalis Henrietta hódeszkázó, edző Kinda Géza.
- az év utánpótlás férfi sportolója, a díjat Bíró Barna Botond adta át:
- 3. Katona Tamás, a Székelyudvarhelyi VSK fiatal irányítója, edző Sipos Lóránt,
- 2. Lőrincz Magor, a Székelyudvarhelyi ISK szabadfogású birkózócsapatának tagja, edző Katona László,
- 1. Toró Dávid, a Székelyudvarhelyi ISK sportolója, edzői György István és György Szilárd.
- az év fogyatékkal élő sportolója, a díjat Gálfi Árpád adta át:
- Veress Erna, edzői Kuti László és Stefán András.
- az év edzője, a díjat Ölvedi Zsolt adta át:
- 3. Mihai Ianc, Székelyudvarhelyi FC,
- 2. György István, a Székelyudvarhelyi ISK asztaliteniszcsapatának utánpótlásedzője, valamint az ISK-SZAK férfi gárdájának trénere,
- 2. Sipos Lóránt, Székelyudvarhelyi ISK nagyifjúsági együttesének és a Székelyudvarhelyi Városi Sport Klub felnőtt csapatának edzője,
- 1. Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely két csapatának is az edzője.
- az év csapata, a díjat Gálfi Árpád adta át:
- 3. Futsal Klub Székelyudvarhely, a díjat Tankó Levente vette át,
- 3. Vasas Femina F.C., a díjat László Béla vette át,
- 2. Székelyudvarhelyi FC, a díjat Botorok János vette át,
- 1. ISK-SZAK Székelyudvarhely, a díjat György Szilárd vette át.
- az év női sportolója, a díjat Ölvedi Zsolt adta át:
- 3. Szabó Szilvia, aki jelenleg Szerbiában vendégszerepel a Hargita Kézilabda Klub játékosaként, a díjat Szabó Csilla, az édesanyja vette át, edző Mester Zsolt,
- 2. Mitri Rita, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina női labdarúgócsapatának játékosa, edző Székely János,
- 1. Fazakas Bíborka, a VSK Székelyudvarhely atlétája, edző Lőrincz Olivér.
- az év férfi sportolója, a díjat Gálfi Árpád adta át:
- 3. Szécsi Barna, a díjat a felesége, Szécsi Sebők Dalma vette át,
- 2. Jakab Attila, a székelyudvarhelyi Maxx Racing versenyzője,
- 1. Györgydeák Apor, a Székelyudvarhelyi Góbék teqballosa (edző Ilyés Szabolcs), a díjat édesanyja, Dénes Anna vette át.
- életműdíj, a díjat Gálfi Árpád adta át:
- Lackovics Magyari Mária
- Székelyudvarhelyen született, 13 éves korában Tamás Ignác edző fedezte fel, igazolta le az akkori Akarat ificsapatába. Igazi sportolói családból származik, két nővére és szülei is sportolók voltak. Balszélsőként 19 évet kézilabdázott Székelyudvarhelyen. A román női válogatottban 1968-ban mutatkozott be, összesen 67-szer öltötte magára a nemzeti mezt, 42 gólt jegyzett. Világbajnoki résztvevő volt az 1971-es hollandiai világbajnokságon, 1976-ban pedig olimpikon a Montrealban – ahol többek között még egy székelyudvarhelyi, Miklós Magda is ott volt. Mindkét tornán negyedik helyezést ért el a válogatottal.
- Lackovics Magyari Mária
-
- Nagy Ferenc Post mortem – a díjat unokaöccse egykori tanítványa, Nagy Imre vette át,
- Egész élete, munkássága az asztaliteniszről szólt. Hazahozta, tanította, kiváló sikereket ért el. Emlékként a nevét viseli a helyi edzőterem.A zetelaki származású Nagy Ferenc 1960-ban került a gimnáziumba, tizenévesként az Akarat Sportklubnál pingpongozott.Megannyi sikert halmozott fel a Sportiskola trénereként, az ő nevéhez fűződik, hogy Székelyudvarhely vitathatatlanul Románia egyik megkérdőjelezhetetlen asztalitenisz-fellegvára lett nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek között is.Volt szövetségi edző is, nyugdíjazásáig a sportiskolánál dolgozott, de azt követően is majdnem minden nap az edzőteremben volt, tanította, egyengette a sportolók útját. Megélhette, hogy az őáltala létrehozott gárda újból visszajutott a Szuperligába, az európai kupaporondon szerepel.2021 decemberétől az ő nevét vette fel, Nagy Ferenc edzőteremnek nevezik a stadion mellett található sportlétesítmény. 2022 augusztusában, 77 évesen hunyt el.
- Nagy Ferenc Post mortem – a díjat unokaöccse egykori tanítványa, Nagy Imre vette át,
- különdíjak:
- Hilber Roland
- Tíz évvel ezelőtt kiderült, hogy I-es típusú cukorbeteg. Megtanult küzdeni, mert számára ez az életet jelentette. Nekikezdett kitartóan sportolni, hogy bebizonyítsa ilyen életminőség mellett is lehet célba érni. A Székelyudvarhelyi Sportiskola atlétája minden egyes edzésen, minden egyes versenyen ott van a többiekkel, a csapattal megannyi szép eredményt halmozott fel.
- Hilber Roland
-
- Buti László
- Székelyudvarhely szülötte, a felsőboldogfalvi Fülöp Áron Általános Iskola testnevelőjeként kezdte pályafutását, jelenleg a Sportiskola edzője. Oktat: sízést, úszást, atlétikát – épp mikor melyiknek van a szezonja. Maratoni versenyeken szalad, triatlonozik, a nehézségi szint nem volt mérvadó számára. Olyannyira nem, hogy nem csupán a sportpályán, hanem a mindennapi életben egy egészen kemény betegséggel is meg kellett küzdenie az elmúlt időszakban. Ahogy minden megmérettetésen, ezen is megvívta a csatát, természetesen megnyerte a vele szembeni harcot. Férj és családapa, gyerekeinek és minden fiatalnak igyekszik a lehető legjobb példával szolgálni a sport- és az élet minden területét.
- Buti László
-
- Fejér Konnert András
- Az év elején Omán fővárosában megrendezett veterán asztaliteniszezők világbajnokságán mindhárom versenyszámában dobogós lett, egy arany- és két ezüstéremmel tért haza. Az, hogy mindhárom versenyszámban döntőig jutott hat nap alatt rengeteg mérkőzést kellett játszania: egyéniben kilenc, párosban nyolc, míg vegyespárosban hét alkalommal állt asztalhoz. Korábban a veteránok világbajnokságán egyéniben bronzérmet, párosban arany- és ezüstérmet is szerzett, míg az Eb-n egyéniben bronz-, míg párosban arany- és ezüstérmes. Nem csupán a veteránok között versenyzik, tagja a Székelyudvarhelyi Fit Feel férfi asztaliteniszcsapatának, amelyikkel az országos bajnokságban szerepelnek.
- Fejér Konnert András
-
- Csizmadi Mihály Zsolt
- Athéntól Spártáig kellett szaladni, azaz 246 km-es távolságot kellett megtenni az ikonikus görög ultrafutóversenyen, a Spartathlonon. Összesen 59 nemzet 389 versenyzője állhatott rajthoz, a részvevők közt ott volt a VSK Székelyudvarhely sportolója is. Neki ötödik romániai próbálkozóként, második székelyként sikerült célba érnie, ezzel bizonyított saját magának és teljesítette álmát a 36 órás megmérettetésen. A Spartathlon nehézségét remekül tükrözi, hogy a rajthoz álló versenyzőknek mindössze fele teljesítette a távot. Csizi 34 óra 21 perc alatt befutott a célba, így az első százban zárt.
- Csizmadi Mihály Zsolt
-
- Gál-Joó Melánia
- A hegymászás szerelmese a Kárpátok Koronája expedíció után lett igazán, melynek során a tizennégy kitűzött csúcsból nyolcra sikerült feljutnia. A székelyudvarhelyi hegymászó hölgy tavaly áprilisban hódította meg a Himalája 6.119 méter magas csúcsát, a Lobuchét, és már akkor eldöntötte, hogy visszatér és megmássza a régió egyik legtechnikásabbnak tartott hegycsúcsát, a 6.812 méter magas Ama Dablamot is. Ezt novemberben a himalájai adatbázis szerint első magyar nőként és legfiatalabb román női állampolgárként teljesítette is. Jövőbeli tervei között a Föld második legmagasabb hegycsúcsa, a 8.611 méter magas pakisztáni K2 szerepel.
- Gál-Joó Melánia
- az év sportpillanata:
- a Székelyudvarhelyi FC 2022, június 8-i mérkőzése.
- közönségkedvenc:
- Dobes Zoltán, a Dobes Ifjúsági Box Egyesületet alapítója.
- Korisuli Program
Frissítés dátuma:
2023.03.01.