Helyi hivatalos közlöny

Idén másodszor hívtuk ünnepre a székelyudvarhelyi sportélet meghatározó szereplőit.

A Székelyudvarhelyi Városi Sportklub és a polgármesteri hivatal szervezésében került sor a Sportgálára, amelyen Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala köszönetét és elismerését szerette volna kifejezni azoknak a sportolóknak, edzőknek, csapatoknak, akik az elmúlt esztendőben elért eredményeikkel büszkévé tettek bennünket, székelyudvarhelyieket.

 

A városlakók jelölései alapján a Zátyi TiborGál ElődJózsa Csongor és Szász Csaba sportújságírók, Mester Zoltán, a VSK ügyvezető igazgatója, Bartus Attila, az ISK igazgatója és Ölvedi Zsolt alpolgármester alkotta bizottság állította össze a díjazottak listáját.

A 2023-as esztendő díjazottjai kategóriánként:

  • az év utánpótlás csapata:
    • 3. helyezett az ISK U15-ös asztalitenisz csapata,
    • 2. helyezett a Szejke SK ifjúsági 4-es korosztályú lánykézilabda csapata,
    • 1. helyezett az FK Székelyudvarhely U19-es teremlabdarúgó csapata

.

  • az év utánpótlás edzője:
    • 3. helyezett Rendi Éva sakkedző és Nagy Norbert síedző,
    • 2. helyezett Katona László birkózóedző,
    • 1. helyezett Palatka Barna kézilabdaedző.

  • az év utánpótlás női sportolója:
    • 3. helyezett Bálint Alexandra birkózó és Nagy Elek Panna sakkozó,
    • 2. helyezett Pintyó Nóra atléta,
    • 1. helyezett Balogh Lőrincz Bernadett alpesi síző.

  • az év utánpótlás férfi sportolója:
    • 3. helyezett Toró Dávid asztaliteniszező,
    • 2. helyezett Lőrincz Balázs birkózó,
    • 1. helyezett Lőrincz Magor birkózó.

  • az év edzője:
    • 3. helyezett Buti László, triatlon,
    • 2. helyezett György István, asztalitenisz,
    • 1. helyezett Jakab Zoltán futsaledző.

  • az év felnőtt csapata:
    • 3. helyezett a Góbék Teqball Team,
    • 2. helyezett az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó csapata,
    • 1. helyezett az ISK-SZAK asztalitenisz csapata.

  • az év női sportolója:
    • 3. helyezett Fazakas Bíborka terepfutó,
    • 2. helyezett Geréd Erika labdarúgó (a díjat édesanyja vette át),
    • 1. helyezett Bartalis Henrietta hódeszkázó, snowboardos.

  • az év férfi sportolója:
    • 3. helyezett Szász Ferenc Dávid kerékpározó és Mózes Tamás triatlonozó,
    • 2. helyezett Gergen Zoltán birkózó és Jakab Attila, Mag Levente raliversenyzők,
    • 1. helyezett Györgydeák Apor teqball-versenyző.

  • az év fogyatékkal élő sportolója:
    • Veres Erna úszó.

  • életműdíj:
    • Dobes Ferenc (a díjat fia, Zoltán vette át).

  • Post Mortem-díj.
    • Lőincz Géza, a díjat a lánya, Lőrincz Csilla vette át.

  • különdíjak:
    • Nagy Sándor és Nedelcu Claudia,

    • Bálint Attila játékvezető,

    • IPSE tömegfutás,

    • az ISK–SZFC U19-es labdarúgócsapata,

    • Ambrus Ervin és Szentes Szilárd hoki és Korisuli edzők.

  • közönségkedvenc-díj:
    • Ferenczi Botond kézilabdázó.

Frissítés dátuma:
2024.02.29.

Megjelenítés
112 Sürgősségi

Székelyudvarhely

sürgősségi elérhetőségek

A weboldalt a minic tervezte és fejlesztette