Átadtuk a Pro Urbe díjakat
Tegnapi ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzati testület három személy számára ítélte oda idén a Pro Urbe díjat.

Kolumbán Imola több évtizedes, sokrétű tevékenységéért vehette át idén elsőként a Pro Urbe díjat. Imola néni városunk turisztikai fejlődését, kulturális életének gazdagítását és közösségi összetartozásának erősítését szolgálja, kezdeményező városszépítő és értékteremtő munkájával pedig maradandó nyomot hagyott városunk arculatán. Laudációt Simon Mária Tímea önkormányzati képviselő mondott.

Biró Gábor festőművésznek az erdélyi és egyetemes kortárs művészetet egyaránt gazdagító, értékteremtő munkásságáért szavazta meg a testület a díjat. A képzőművészt Lőrincz Ildikó művészettörténészt, a Haáz Rezső Múzeum munkatársa méltatta.

Hermann Gusztáv Mihály történész több évtizedes oktatói, kutatói és tudományos munkájával Székelyudvarhely életében maradandót alkotott. Idén ő vehette át harmadikként a város egyik legmagasabb kitüntetését, amellyel hálánkat, elismerésünket és tiszteletünket fejezzük ki azon személyek iránt, akik kivételes emberi és szakmai teljesítményükkel erre érdemesnek találtattak. A tanár urat kortársa és kollégája, Róth András Lajos történész–könyvtáros laduálta.

Az eseményen részt vettek a testvételepüléseinkről érkezett küldöttségek is. Az ünnepi eseményt dr. habil Beke István Ferenc gitárművész előadása tette még emlékezetesebbé.

Szívből gratulálunk a díjazottaknak!